12. aprill 2013

Märtsikuu uudiskirjandus

Uudiskirjanduse nimekiri

Selle aasta esimene suurem raamatupakk on kohal. Nimekirjast leiab põnevat lugemist-vaatamist nii koolieelik kui lapsevanem. Ruumilised, silmadega, klappide ja ratastega, läikivad ja säravad uued ja vanad lood uues kuues. TEA Lapse oma raamatukogu sarjast nii uued kui ammuunustatud lood uues kuues.  Ernst Enno Pimesiku raamatus luuletus tuulest, kes käib nuttes ringi, otsides oma kadunud kingi; hiiretipsust, kes läks putru keetma; rohutirtsust, kes läks kõndima jne. Mängutoaga muinasjuturaamat "Tuhkatriinu" ja "Punamütsike" hoopis eriliste illustratsioonidega. 


Koolibri järjekordne komplekt "Lugemismängud" aitab täiustada lapse keelekasutust ja avardab sõnavara; "Tähelepanelik laps" sisaldab mitmesuguse temaatikaga igakülgselt taju arendavad töölehti; lõbusaid harjutusi lapse vaimse tervise arendamiseks leiab Ken Adamsi raamatust "Arenda oma lapse võimeid", Atleks kirjastuse "Tegusalt tegijaks" pakub ideid õpetajale ja kogumik "Üldõpetuse rakendamine lasteaias" (Kristina Nugintutvustab praktilisi võimalusi rakendada lasteaias üldõpetuse põhimõtet, avastus- ja projektõpet, meediaõpetust ning palju muud. 
Eesti autorite raamatuid:
  • Enn Vaino - "Mammutarmee pärlikee" ja "Metsakiisu, armutu murdja" 
  • Olev Remsu - "Supilinna poisid" ja "Supilinna surmad" 
  • Tiit Sepa - "Sul puudub kohusetunne"
  • Justin Petrone - tõsieluliste lühilugude kogumik "Misjonäripoos" 
  • Mihkel Mutt - Saatuselugusid seltskonnakroonikast "Kooparahvas läheb ajalukku"
  • Helene Ranna - "Keha ja vaim" Eesti romaanivara sarjast
  • Elme Väljaste - "Jõmmiparadiis: uus elu Proletariaadi puiesteel"
Väliskirjandusest: 

Lisaks teemaraamatud eesti riigipeadest, talumajadest,  kirivöödest Tallinna moemajast ja tekstiilikunstnik Anu Rauast; seitsekümnest reisist, lahingust ja Hiina imest;  kurikuulsatest naistest, mafioosodest, piraatidest ja salaühingutest jne.  

Kommentaare ei ole: